czwartek, 4 września 2014

Zdrowie psychiczne

Zdrowie ludzkiego organizmu to bardzo złożona kwestia, której nie da się rozpatrywać jednowymiarowo. Najczęściej pod pojęciem zdrowie zwykło rozumieć się odpowiednie funkcjonowanie wszystkich organów. Brak chorób, dobre wyniki badań lekarskich i całkiem niezłe samopoczucie świadczą owszem, o zdrowiu.
Niemniej jednak brak dolegliwości ciała nie oznacza, że człowiek nie jest chory. Bardzo ważne dla życia każdego z nas jest zdrowie psychiczne. Bardzo trudno jest leczyć jakiekolwiek schorzenia związane ze strefą czysto psychiczną u człowieka. Ponieważ trudno dociec samych przyczyn ich powstania. Nie znając przyczyn można usunąć tylko skutki, natomiast choroba jak cierń wnika coraz głębiej w ludzką psychikę powodując nie lada zniszczenia.
Nie można do tego dopuścić. Wiele osób, które skarzą się na swoje zdrowie psychiczne jest ignorowanych przez otoczenie, a ich dolegliwości niejednokrotnie bagatelizują sami lekarze. Z drugiej strony, człowiek chory na umyśle może nie zdawać sobie sprawy z tego faktu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz